تاریخ : سه شنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 25 June , 2024
8

دبیر ستاد احیای نهی از منکر : دیوار تار موی زنان فرو بریزد ، بقیه دیوارهای نظام هم فرو می‌ریزد

  • کد خبر : 159066
  • 26 تیر 1401 - 9:12
دبیر ستاد احیای نهی از منکر : دیوار تار موی زنان فرو بریزد ، بقیه دیوارهای نظام هم فرو می‌ریزد
عده‌ای می‌گویند چرا آنقدر به تار مو گیر می‌دهید؟ در جواب اینها باید گفت اگر این مسئله ساده است چرا دشمن آنقدر آن را جدی گرفته و می‌گوید اگر ما این دیوار را فرو بریزیم مابقی دیوارهای نظام هم فرو می‌ریزد.

جمهوریت – ایسنا نوشت : هاشمی گلپایگانی گفت : امروز بالاترین ظلم در جامعه که حریم ربوبیت را می‌شکند ضایع کردن حق الله و حق الناس در عفاف پوشش است.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر با تاکید بر اینکه حجاب یک شعبه و نماد از امر به معروف و نهی از منکر است، تاکید کرد: اصل امر به معروف و نهی از منکر آزادی معنوی، جامعه توحیدی و مبارزه با ظلم است.

سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی در نشست تخصصی تبیین شاخص‌های عفاف و حجاب از مجموعه برنامه‌های رویداد فرهنگی گوهرشاد که در مرکز همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد انزلی برگزار شد، با اشاره به اینکه فرق امر به معروف و نهی از منکر با تبلیغ، موعظه و ارشاد در این است که امر به معروف قدرت و از بالا به پایین است، افزود: این بالا بودن صرفا مدیریت نیست بلکه ممکن است یک نفر با اعتلای روحی خواسته خود را محقق کند.

هاشمی گلپایگانی تصریح کرد: تفاوت امر به معروف و نهی از منکر با سایر عبادات در این است که چارچوب سایر عبادات مشخص است اما در امر به معروف و نهی از منکر شکل و قالب را خودمان باید بسازیم.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به حرکت امام حسین(ع) از موسم حج به سمت کربلا گفت: اگر پیام نبی مکرم اسلام(ص) در غدیر خم به منصه ظهور ظهور رسیده بود کربلا پیش نمی‌آمد، اما امام حسین(ع) کربلا را رقم زد تا غدیرخم ابتر نماند.

وی با تاکید بر اینکه حجاب یک شعبه و نماد از امر به معروف و نهی از منکر است، تاکید کرد: اصل امر به معروف و نهی از منکر آزادی معنوی، جامعه توحیدی و مبارزه با ظلم است.

این مسئول فرهنگی افزود: امروز بالاترین ظلم در جامعه که حریم ربوبیت را می‌شکند ضایع کردن حق الله و حق الناس در عفاف پوشش است.

هاشمی گلپایگانی با بیان اینکه عفاف و حجاب نماد تقابل فرهنگ غربی با فرهنگ ایرانی – اسلامی شده است، تاکید کرد: عده‌ای می‌گویند چرا آنقدر به تار مو گیر می‌دهید؟ در جواب اینها باید گفت اگر این مسئله ساده است چرا دشمن آنقدر آن را جدی گرفته و می‌گوید اگر ما این دیوار را فرو بریزیم مابقی دیوارهای نظام هم فرو می‌ریزد.

وی با اشاره به آیه قرآن کریم که خداوند فرمود وقتی به شما قدرت دادیم اقامه نماز کنید، افزود: جمهوری اسلامی یعنی تمکن قدرت الهی که خداوند به ما امانت داده است.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر با انتقاد از قیمت بالای چادر برای بانوان گفت: چرا قیمت چادر باید آنقدر بالا باشد؟ چون مافیای چادر است و آن مدیر که نمی تواند مشکل را برطرف کند باید جریمه شود.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=159066

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰