تاریخ : سه شنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 25 June , 2024
10
مديرعامل گروه خودروسازي عنوان كرد:

۸۰۰ هزار دستگاه خودرو امسال تولید می شود

  • کد خبر : 183190
  • 16 فروردین 1402 - 20:22
۸۰۰ هزار دستگاه خودرو امسال تولید می شود
مديرعامل گروه خودروسازي سايپا با بيان اينكه در سال جاري در راستاي تحقق شعار مهار تورم و رشد توليد، در حوزه خريد قطعات، نيروي انساني و ماشين آلات برنامه راهبردي تعريف شده است، گفت: سال گذشته 3 هزار ميليارد تومان كاهش قيمت خريدهاي خارجي داشته ايم و همچنين تامين لوازم يدكي در دوره گارانتي سال 1401 به جهت ارتقا كيفيت محصولات نسبت به سال 1400، 65.9 درصد بهبود يافته است.

جمهوریت _  محمدعلی تیموری در جمع مدیران گروه خودروسازی سایپا، با بیان اینکه اولین برنامه ای که ضرورت دارد به صورت جدی در سال جدید به آن بپردازیم تحویل به موقع خودروها به متقاضیان است، ادامه داد: هدف گذاری شده که در سال جاری ۸۰۰هزار دستگاه خودرو تولید و تحویل مشتریان شود؛ البته عدد یاد شده زیاد نیست چرا که در ۶ ماهه دوم سال گذشته توانستیم روزانه بین ۲ هزار و ۱۰۰ تا ۲هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو تولید داشته باشیم.

به گزارش سایپانیوز، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه ۱۴ فروردین ماه سال جاری هزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو تولید شد و این امر گواه آن است که با ادامه این مسیر اهداف تولید محقق می شود، اظهارداشت: در راستای تحقق ۸ فرمان ابلاغ شده رئیس جمهور و همچنین تنظیم بازار خودرو، متعهد شده ایم که در نیمه اول سال جاری روزانه ۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو و در نیمه دوم سال جاری روزانه حداقل ۲هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو تولید کنیم.

او با تاکید بر اینکه حدود ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو از تولید عقب هستیم و این امر از طریق مونتاژ جبران خواهد شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم که از خردادماه با همکاری شرکت ها موضوع skd خودروهای چانگان و زوتی را انجام دهیم، به طور قطع تحقق عدد یاد شده دور از انتظار نیست.

تیموری با اشاره به اینکه افزایش تولید خودرو با تمام توان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار سال”مهار تورم و رشد تولید” است، تصریح کرد: با افزایش تولید خودرو، با شرایط بهتری می توان تنظیم گیری بازار خودرو را انجام داد و از سوی مردم با آرامش می توانند محصولات سایپا را خریداری کنند.

او گفت: از سال گذشته در جهت مهار تورم و جلوگیری از رشد قیمت، اقدامات متعددی صورت گرفت که از جمله آن کاهش قیمت خریدهای خارجی است، سال ۱۴۰۱ در خریدهای خارجی به خصوص در بخش قطعات چه در بعد گیربکس وارداتی و چه در حوزه قطعات الکترونیکی دستاوردهای بسیار خوبی حاصل شده است؛ رویه جدید سبب شد که شاهد ۳ هزار میلیارد تومان کاهش قیمت خریدهای خارجی باشیم. از دیگر اقدامات صورت می توان به فعال سازی ساختار بازرگانی شرکت های مگاموتور و سازه گستر اشاره کرد، حال این مجموعه ها باید همت کنند تا کاهش قیمت ها و افزایش بهره روی با جدیت بیشتری پیگیری شود.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: گروه خودروسازی سایپا با هدف تحقق مهار تورم و رشد تولید در صنعت خودرو، برنامه راهبردی تدوین کرده و از تمام شرکت های گروه خواسته شده که برنامه را کنترل و پایش کنند تا گلوگاه های احتمالی به سرعت رفع شود.

او گفت: در سال ۱۴۰۰ در بخش لوازم یدکی ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان فروش داشتیم که ۲هزار میلیارد تومان آن گارانتی قطعات بوده است(۹۰٫۹ درصد لوازم یدکی مشمول گارانتی بوده است)، این هنر نیست بلکه هزینه است؛ از اینرو از سال گذشته به صورت جدی برای ارتقاء کیفیت محصولات گروه برنامه ریزی کردیم تا مدیریت هزینه صورت گیرد، از همین رو سال گذشته ۶ هزار میلیارد تومان فروش لوازم یدکی داشتیم و سهم گارانتی از این عدد کمتر از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان (۲۵ درصد از فروش لوازم یدکی مشمول گارانتی شده است) بوده است؛ این اتفاق برای ما به منزله مهار تورم است، لذا با ارتقا کیفیت محصولات می توان خدمات بهتری به مشتریان داد و از هزینه های سربار کاست.

تیموری به سایر شاخص های اثرگذار در مهار تورم در گروه خودروسازی سایپا اشاره کرد و افزود: از سال گذشته موضوعات مربوط به اثربخشی نیروی انسانی و اثربخشی ماشین آلات مورد پیگیری جدی قرار گرفت.

 

رپرتاژ آگهی

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=183190

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰