تاریخ : چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 July , 2024
3

اسناد پنتاگون درباره حمله اسرائیل به ایران

  • کد خبر : 184515
  • 26 فروردین 1402 - 18:56
اسناد پنتاگون درباره حمله اسرائیل به ایران
وقتی سیا به «کم شدن توان نظامی» نتانیاهو برای حمله به تاسیسات غنی‌سازی ایران اشاره می‌کند، ظاهرا منظور آن اعتراضات داخلی اسراییل و تهدیدات نیروهای هوایی آن به دلیل اصلاحات قضایی است.

جمهوریت – یک شبکه صهیونیستی در گزارشی مدعی شد که در یکی از اسناد فاش شده پنتاگون، مطالبی درباره قصد رژیم صهیونیستی برای اقدام نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، شبکه صهیونیستی آی‌۲۴ با استناد به گزارش روزنامه یدیعوت آحارانوت از یکی از اسناد فاش‌شده پنتاگون نوشت: در این سند مطالبی مرتبط با ایران و رژیم صهیونیستی و رزمایشی نظامی وجود دارد که آمریکایی‌ها می‌گویند، حدود دو ماه پیش توسط اسراییل انجام شد و هدف آن «تحریک حمله‌ای به برنامه هسته‌ای ایران بوده است.»

طبق این گزارش، در این سند «فوق محرمانه» از سرپرستی اطلاعات ملی آمریکا درباره ادعای قصد رژیم صهیونیستی برای هدف قرار دادن برنامه هسته‌ای ایران آمده است: سیا نمی‌داند که برنامه‌های اسراییل و مقاصد آن در آینده نزدیک چه خواهد بود. ممکن است اسراییل پیش از تصمیم‎گیری برای وارد عمل شدن، صبر کند تا ببیند واکنش آمریکا و جامعه جهانی به یافته‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران چه خواهد بود و این که آیا رهبر ایران با غنی‌سازی اورانیوم تا سطج مورد نیاز برای یک سلاح اتمی موافقت‌ خواهد کرد یا نه.

در ادامه مطلب شبکه آی‌۲۴ مطرح شد که « در این سند به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اسراییل اشاره شده و آمده است که نظر او این است که اسراییل باید برای بازدارندگی در قبال برنامه هسته‌ای ایران به آن حمله کند. اما او در تلاش برای عقب‌گرد برنامه غنی‌سازی ایران با ظرفیت رو به افول نظامی اسراییل روبه‌روست.»

این شبکه می‌افزاید: وقتی سیا به «کم شدن توان نظامی» نتانیاهو برای حمله به تاسیسات غنی‌سازی ایران اشاره می‌کند، ظاهرا منظور آن اعتراضات داخلی اسراییل و تهدیدات نیروهای هوایی آن به دلیل اصلاحات قضایی است.

رژیم صهیونیستی مدعی است که برنامه هسته‌ای ایران اهداف نظامی را دنبال می‌کند و طی سال‌های گذشته، این ادعا را دست‌مایه اقدامات خرابکارانه متعددی علیه برنامه هسته‌ای ایران قرار داده است. مقامات ایران تاکید کرده‌اند که تولید و به کارگیری تسلیحات اتمی جایی در دکترین دفاعی ایران ندارد و برنامه هسته‌ای ایران صرفا ماهیتی صلح‌آمیز را دنبال می‌کند.

در این بخش دیگری از این گزارش ادعا شده است که در یکی دیگر از اسناد فاش‌شده که در ۲۳ فوریه تنظیم شده بود، آمده است که سپاه پاسداران ایران و شبه‌نظامیان شیعه از محموله‌های ارسالی برای زلزله‌زدگان سوریه برای قاچاق سلاح استفاده کرده‌اند و «احتمالا اسراییل به خنثی‌کردن این انتقال تسلیحات ادامه خواهد داد اما به تایید اطلاعاتی دقیق‌تری پیش از حمله به محموله‌های حاوی کمک‌های [بشردوستانه] نیاز خواهد داشت.»

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=184515

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰