تاریخ : سه شنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 25 June , 2024
11
در نشست مشترك مديران گروه سايپا و بانك سپه مطرح شد:

استفاده از توان ارزی بانک سپه برای صادرات خودرو

  • کد خبر : 188063
  • 27 اردیبهشت 1402 - 10:30
استفاده از توان ارزی بانک سپه برای صادرات خودرو
در نشست مشترك مديران گروه خودروسازی سايپا و بانك سپه، بر همكاری مشترك، مراودات ارزی و تامين مالی تاكيد شد و طرفين توافق كردند كه گروه امید بانک سپه با شرکت های تامین قطعات گروه سایپا، همكاری مشترك داشته باشد.

جمهوریت ـ محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در نشست تخصصی با مدیران بانک سپه و بررسی راه های افزایش همکاری های مشترک، گفت: از آنجا که بانک سپه، شرکت های سرمایه گذاری و حساب های ارزی در سه کشور روسیه، بلاروس و ونزوئلا دارد، گروه خودروسازی سایپا می تواند از پتانسیل و توانایی گسترده این مجموعه به خوبی بهره برد.

به گزارش جمهوریت به نقل از سایپا نیوز ، مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا تصریح کرد: گروه خودروسازی سایپا قصد دارد محصولات سواری، تجاری و کار خود را به کشورهای روسیه، بلاروس و ونزوئلا  صادر کند، از همین رو برای مراودات ارزی می توان از بانک سپه کمک گرفت. همچنین برای واردات خودروهای چانگان و زوتی می توان از توانمندی این بانک استفاده کرد.

محمد علی تیموری با بیان اینکه بانک سپه یکی از گسترده ترین شبکه های مدیریت زنجیره تامین مالی را دارد، گفت: می توان از زنجیره تامین مالی بانک سپه که بالغ بر ۳۰۰ هزار شرکت تولیدی و خدماتی عضو آن هستند، در زیرساخت زنجیره تامین گروه سایپا استفاده کرد و این مزیت بزرگی است.

او با اشاره به معرفی ۸ محصول جدید گروه سایپا به بازار، اظهارداشت: گروه خودروسازی سایپا به دنبال آن است که خودروهای کیفی، متنوع و بهینه را روانه بازار مصرف کند. سال گذشته نیز تمام توان خود را بر بهبود کیفی خودروهای تولیدی این مجموعه گذاشتیم و بر این اساس ۲۴۰ پروژه کیفی سازی تعریف شد.

آیت الله ابراهیمی، مدیرعامل بانک سپه نیز ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در گروه خودروسازی سایپا و با اشاره به تولید خودروهای جدید در گروه خودروسازی سایپا، گفت: سایپا با تولید خودروهای جدید، وارد مسیر جدیدی شده است و این موضوع نویدبخش تحولات مناسب است. با وجود تحریم های ظالمانه، تولید خودرو در سایپا افزایشی شده است.

او با بیان اینکه بانک سپه ۱۰۲ میلیون حساب بانکی و ۵۶ میلیون مشتری دارد، افزود: در ایجاد بسترهای نوین بانکی و حوزه های ارزی و بین المللی فعالیت های مناسبی در حال انجام است.

ابراهیمی اظهار امیدواری کرد: بانک سپه، در تامین منابع ریالی و ارزی همکاری خوبی با گروه خودروسازی سایپا خواهد داشت. هدف ما این است که از تولید کشور حمایت ویژه کنیم.

مدیرعامل بانک سپه گفت: بر اساس توافقاتی که صورت گرفته، قرار است گروه امید بانک سپه با شرکت های تامین قطعات گروه سایپا، همکاری مشترک داشته باشد، این موضوع با ایجاد ارتباط بیشتر با شرکت های تولید کننده گروه سایپا، محقق خواهد شد.

 

رپرتاژ آگهی

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=188063

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰