تاریخ : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024
5

وعده نصب «ایربریج» و حذف اتوبوس‌های فرودگاهی

  • کد خبر : 181891
  • 02 فروردین 1402 - 20:41
وعده نصب «ایربریج» و حذف اتوبوس‌های فرودگاهی
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر تکمیل تجهیزات کمک ناوبری در فرودگاه‌ها در سال جدید گفت: نصب ایربریج (پل اتصال به هواپیما) و حذف اتوبوس در فرودگاه‌ها از مهم‌ترین اولویت‌های امسال است.

جمهوریت – «مهرداد بذرپاش» در دومین روز از سال ۱۴۰۲ به منظور ارزیابی خدمت رسانی به پروازها و مسافران نوروزی و ارائه رهنمون‌های لازم به سازمان هواپیمایی کشوری رفت و با مسئولان حمل و نقل هوایی تشکیل جلسه داد.

وزیر راه و شهرسازی در این نشست گفت: بیشترین پیگیری‌ اینجانب در وزارتخانه در خصوص تاخیر پروازها است و خوشبختانه شاهد کاهش تاخیرها هستیم.

وی افزود: همین تاخیرهای کم نیز برای مردم زیاد است و مردم با وجود تکنولوژی‌های هواشناسی، نباید شاهد تاخیر یا لغو پرواز باشند.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: تجهیزات کمک ناوبری در فرودگاه‌ها در سال جدید حتما افزایش می‌یابد و متعاقب آن تاخیر پروازها کاهش خواهد یافت.

بذرپاش اضافه کرد: در فرودگاه‌های پر تردد، نمایندگان خوش‌خلق باید پاسخگوی مردم باشند و شرکتهای هواپیمایی در پویایی روابط عمومی و اطلاع رسانی به مردم تلاش مضاعفی داشته باشند.

وی گفت: بیش از ۸۰درصد پروازها به‌موقع انجام می‌شود و این موضوع باید برای مردم بازتاب خبری و امیدواری داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه شرکت‌های هواپیمایی باید در مواقع لزوم هادی یکدیگر باشند، گفت: ضرورت دارد کمیته ویژه‌ای برای ترخیص بار سریع در فرودگاه‌ها برپا شود.

بذرپاش تأکید کرد: نصب ایربریج و حذف اتوبوس در فرودگاه‌ها از مهم‌ترین اولویت‌های امسال است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در موضوع سوءاستفاده از نرخ بلیت و گران فروشی، تعارف نداریم و بعد از تعطیلات به سراغ خاطیان خواهیم رفت.

افزایش سه درصدی مسافران هوایی در هفته نخست تعطیلات

در این نشست همچنین «حمیدرضا سیدی» مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران اظهار داشت: در روز نخست سال جدید ۶۹۴ پرواز داخلی و ۲۱۹ پرواز خارجی از فرودگاههای کشور انجام شد.

وی ادامه داد: در یک هفته گذشته، پنج هزار و ۵۰۵ پرواز داخلی با ۶۵۱ هزار و ۱۵۲ مسافر و بیش از ۵۴ هزار و ۸۰۰ مسافر در مسیرهای بین المللی اعزام و پذیرش شده اند و به این ترتیب شاهد افزایش سه درصدی مسافر نسبت به سال گذشته هستیم.

سیدی همچنین در خصوص نصب ایربریج در فرودگاهها گفت: در فرودگاههایی چون گرگان، یزد، بندرعباس که این امکان را داشته باشند، مطابق برنامه نصب خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=181891

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰