تاریخ : سه شنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 25 June , 2024
6

پزشک عمومی که برادر دندانپزشکش را به قتل رساند

  • کد خبر : 185789
  • 06 اردیبهشت 1402 - 16:49
پزشک عمومی که برادر دندانپزشکش را به قتل رساند
پزشک عمومی که برادرش را به قتل رسانده است، نحوه ارتکاب جنایت را بازسازی کرد.

جمهوریت – پزشک عمومی که متهم است با همدستی یکی از کارمندانش برادر دندانپزشکش را به خاطر اختلاف ۴ میلیارد تومانی به قتل رسانده‌است، ظهر دیروز همراه همدستش صحنه قتل را بازسازی کرد.

به گزارش جوان، ۱۷ آذر ماه سال گذشته زنی در تهران به اداره پلیس رفت و از گم‌شدن ناگهانی شوهر دندانپزشکش شکایت کرد.

با شکایت زن جوان، پرونده به دستور قاضی براعه، بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران برای رسیدگی در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. بررسی‌ها نشان داد مرد گمشده شرکتی در خیابان فرشته همراه برادرش دارد که به آنجا هم رفت و آمد می‌کند. همچنین مشخص شد دندانپزشک ۴۵ ساله روز حادثه برای آخرین‌بار در همان خیابان فرشته دیده شده و با برادرش قرار ملاقات داشته‌است.

از سوی دیگر مأموران در بررسی دوربین‌های ساختمان خیابان فرشته دریافتند مرد گمشده روز حادثه وارد آنجا شده، اما هرگز از آنجا بیرون نیامده‌است. بدین ترتیب کارآگاهان برای بررسی موضوع راهی ساختمان شرکت شدند و در بازرسی‌ها در پشت‌بام ساختمان با بقایای جسد سوخته شده‌ای روبه‌رو شدند که حکایت از آن داشت مرد گمشده به قتل رسیده و جسدش در پشت‌بام سوزانده شده‌است.

در حالی که بررسی‌ها حکایت از آن داشت مرد دندانپزشک با برادر پزشکش از قبل با هم اختلاف مالی داشته‌اند، در نخستین گام به سراغ پزشک عمومی رفتند، اما متوجه شدند وی به مکان نامعلومی گریخته‌است. بدین ترتیب مأموران سرایدار برادر مقتول را به اتهام قتل بازداشت کردند و وی هم در بازجویی به قتل دندانپزشک با همدستی برادر مقتول اعتراف کرد.

وی گفت: «من سرایدار برادر مقتول هستم و چند سالی است با او کار می‌کنم. رئیسم تصمیم داشت کاندیدای مجلس شورای اسلامی شود و به همین دلیل مبلغی برای تبلیغات در اختیار برادرش قرار داد و پس از آن اختلافات آن‌ها شروع شد. روز حادثه او برادرش را به محل کارش کشاند تا درباره اختلافشان با هم صحبت کنند، اما با هم درگیر شدند و با چکش او را به قتل رساند و از من هم خواست جسد او را از بین ببرم.»

در حالی که متهم در بازجویی‌های بعدی به مشارکت در قتل مرد دندانپزشک اعتراف کرده‌بود، مأموران موفق شدند برادر مقتول را در مخفیگاهش بازداشت کنند.

متهم در بازجویی‌ها به اختلاف مالی با برادرش اعتراف کرد، اما مدعی شد که دستیارش قاتل است و او در قتل برادرش نقشی نداشته و فقط شاهد ماجرا بوده‌است.

وی گفت: من عضو هیئت علمی دانشگاهی معتبر و از استاد‌های نفر اول و برگزیده دانشگاه هستم. چند سال قبل می‌خواستم کاندیدای مجلس شوم و به همین دلیل مبلغی برای تبلیغات در اختیار برادرم قرار دادم، اما او نه برای من تبلیغ کرد و نه پولم را پس داد. اختلافات ما شروع شد و دادگاه هم به نفع من رأی داد. روز حادثه من در طبقه دوم بودم که متوجه شدم برادرم وارد ساختمان شده و دستیارم او را با تزریق مواد بی‌هوش کرده و به قتل رسانده‌است. دستیارم احساس می‌کرد من به گردن او حق دارم، چون به او خیلی کمک کردم و او هم می‌خواست حق مرا از برادرم بگیرد، برای همین در حادثه او را به قتل رساند. من در عمل انجام شده قرار گرفتم و با همدستی او جسد را آتش زدیم و بقایای جسد را هم در اطراف تهران رها کردیم.

در حالی که مدارک و شواهد همه حکایت از آن دارد پزشک عمومی با همدستی دستیارش برادرش را به قتل رسانده، اما قتل را انکار می‌کند، ظهر دیروز برای بازسازی صحنه قتل به محل حادثه منتقل شدند و از ساعت ۱۱ قبل از ظهر تا ساعت ۱۴:۳۰ بعد از ظهر صحنه قتل دندانپزشک را مقابل قاضی محمد مهدی براعه، بازپرس پرونده و کارآگاهان جنایی بازسازی کردند.

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=185789

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰